• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Top%C3%A7uo%C4%9Flu-Plastik-Damlama-Sulama-Sistemleri-1953464094701872/?modal=admin_todo_tour

Hakkımızda / About Us

TOPÇUOĞLU SULAMA SİSTEMLERİ


30 Yılı aşkın tarım faaliyetleri ve 15 yılı aşan Sulama Sektörü deneyimlerimizle yola çıkarak , bitkilerin ve sulama sistemlerinin ihtiyaçları doğrultusunda  kazandığımız deneyimlerle birlikte üretim çabamız , bilinçli bir üretim olgusuna ulaşmamızı sağlamıştır.
Topçuoğlu üretim yaptığı tüm ürünlerde , doğanın ve üreticinin yanında olmaya çalışarak ekolojik korunmayı ve sulama borularımızla kullanıldığı yerlerde en yüksek performansı sağlamaya çalışmaktadır.  Bunun hem üreticiye  hem de doğaya yapacağı yararların farkında olarak borularımızda ihtiyaca yönelik en yüksek performansı almaya çalışıyoruz.
Plastik atıkların Ekolojik ortamlarda yok olması ortalama 400 yılı bulmaktadır. Bu da hem doğaya  hem de geleceğimize  ciddi zararlar ortaya çıkarabilmektedir. Maalesef ki günümüzde ambalaj ve bir çok sektörün kullanmış olduğu plastik mamüller yok olmak üzere doğaya bırakılmakta. Topçuoğlu Plastik olarak bizde atık olarak nitelendirilen bu plastiklerin tekrar zararsız bir şekilde kullanılarak doğaya zarar vermemesini sağlamaya çalışmaktayız. Bununla hem doğayı koruyarak hem de borulularımızı kullananların daha az maliyetler elde etmesini sağlamaktayız.
Damlama sulama sistemlerinin , geleneksel sulama sistemlerinden en ayırt edici özelliği su ve zaman tasarrufudur. Damla sulama sistemlerinin alınan verim ve su miktarı ortalamasına bakıldığı zaman , diğer yöntemlerden En az % 30 daha verimli olduğu ve Su tasarrufu noktasında da % 50 tasarruf sağladığı  bilimsel verilerle ortaya konulmuş bir gerçektir. Zamansal olarak faydaları da sulanan alana arazi eğimine göre farklılık göstermektedir.  Bu noktada en belirgin olan ise en küçük arazide bile zaman tasarrufu sağladığı gerçeğidir. Zaman tasarrufunu , kolay sulama sağlayarak ve her sulamada istenilen miktarda su bırakabilme özelliğini ayarlayarak sağlamaktadır.
Damlama sulama sistemlerinde en belirğin özelliklerin yanında , sıvı gübrelemede en çok tercih edilen yöntem olması da sayılabilir. Bu Bitkinin tam kök bölgesine bırakılan suyun içerisinde gübreleme yapıldığından bitki köküne daha hızlı ve daha verimli gübreleme yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca Damla Sulama Sistemlerinde Yapraklara su değmediğinden dolayı kolay bi şekilde bulaşabilen bitki hastalıkları ve mantarda çoğalma ve yayılma sağlayamamaktadır.
Halen Azerbaycan , Gürcistan , Irak , Romanya , Fas , Cezayir , Tunus , Katar ve Türki Cumhuriyetlere ürün tedariki sağlamaktayız.  Misyonumuz dahilinde üretim yaptığımız tüm ürünler yurtdışı pazarlarında yer bularak , Ülkemize ve Dünya tarımcılığına fayda sağlamakla beraber , Geleceğe yönelik olarak ta faaliyette  bulunduğumuz ülkelerin yanına daha fazla Ülkeye ürün sağlamaktır. Bu kapsamda faaliyette olduğumuz ve olmadığımız tüm ülkelerle ticari anlamdaki iletişimlerimiz sağlanmakta , bu iletişimlerle de  tüm spesifik ihtiyaçları doğrudan sağlamaktayız.
Topçuoğlu Sulama Sistemleri üretim yaptığı tüm ürünlerinde Çevre ve Üreticiyi korumayı amaç edinmiş. En az maliyetlerle En fazla verimi almak adına kendi payına düşen araştırma ve geliştirmeleriyle tarım ve sulama sektörüne faydalı bir firma olarak yıllardır yer bulmuş ve yerini korumaya devam edecektir.